Masáže a terapie

NYNÍ NEPOSKYTUJI MASÁŽE !

Obecná pravidla masáží: 

Masáž  je speciální  procedura, která  je využívána k posílení  organismu, k upevnění  tělesného a  duševního zdraví,  zlepšení výkonnosti a osvěžení po psychické nebo fyzické námaze. Nabízená služba -  NENÍ léčebnou procedurou.

Indikace (masáž se doporučuje): únava, vyčerpanost, napětíí, stres

Kontraindikace (masáž se nedoporučuje): menstruace, zlomeniny, poranění a onemocnění kůže, varixy, 1. trimestr těhotenství, šestinedělí, lidé s neléčeným vysokým krevním tlakem, po jídle, nebo po velké fyzické námaze, při infekční- horečnaté onemocnění. Kontraindikace se mohou měnit v závislosti na zvolenému typu metody.

PŘI NEJISTOTĚ KONZULTUJTE VHODNOST PROCEDURY S MASÉRKOU!

Po masáži je dobré vyhnout  se velké fyzické námaze a prochladnutí. Důležité je dbát na pitný režim, díky kterému se Vám budou odvádět škodliviny ven z těla. Je vhodné se objednat tak, aby jste měli po masáži klid a dopřáli vašemu tělu odpočinek.

Reflexologie

 

Využívá  tlak na body  chodidla, kde je zobrazena  přesná mapa  celého našeho  těla. Díky stimulaci  jednotlivých zón může  dojít k  uvolnění a  harmonizaci našeho  organismu. Reflexní zóny  se využívají  nejen při terapii a diagnostice,  ale především by se mělo jednat o každodenní preventivní péči každého jedince. Efekt terapie bývá  okamžitý,  což má obrovský  význam při bolestech,  akutních problémech a při první pomoci. Principem je vedení vzruchu ze stimulovaného bodu do mozku s následnou reakcí.  Tato metoda  je vhodná  pro klienty,  kteří chtějí na své tělo (i duši) pohlížet komplexně a porozumět mu. Reflexní terapie je prodedura, pracující s bolestí klienta.

Nabízím 5 typů reflexních procedur:

1. Základní reflexní terapie s prvky TČM (tradiční čínské medicíny)- Cílem této procedury je nejčastěji uvolnění krční páteře přes kterou nemůže proudit energie v těle, poté procházíme jednotlivé plošky na nohách. Na ploskách zjišťujeme energetickou balanci orgánů obsažených ve všech 5 elementech podle TČM. Výstupem dostává klient domů spolu s dietním doporučením, které má prozpět ke zlepšení zdraví a se zakreslením bodů, které jsou určené individuálně pro klienta, které si bude doma stimulovat. Časová náročnost této procedury je většinou 1 hodina. Opakování se většinou doporučuje 1x týdně (alespoň 4x po sobě). Při odstranění největších potíží je možné čas mezi návštěvami prodlužovat. Je vhodné si na tuto proceduru donést své bílé bavlněné "reflexní ponožky". Při terapii Vám zakreslím body, které budou přímo pro Vás důležité, aby jste je mohli na správném místě doma stimulovat. Před další terapií je doporučuji vyprat, ať můžeme zakreslit  nové body ;-)

2. Reflexní aromaterapie- je metoda, kdy na základě reflexní diagnostiky podle TČM aplikujeme na body éterické oleje, které umocní efekt změny. Klient dostane souspis, jako u základní terapie a odnáší si individuálně namíchaný přenosný nosní inhalátor. Díky kapesnímu inhalátoru může zintenzivnit a dělat si terapii sám kdykoliv během dne jak potřebuje.  Časová náročnost je též  nejčastěji 1 hodina. Opakování se většinou doporučuje 1x týdně (alespoň 4x po sobě). Při odstranění největších potíží je možné čas mezi návštěvami prodlužovat. Cena se skládá z času terapeutky + použitých olejů a inhalátoru.

3. Reflexní diagnostika s psychosomatickým rozborem- Je vhodná pro jedince, kteří chtějí zjistit jaký vliv má jejich chování na stav jejich orgánů/zdraví. Lze rozkličkovat proč se Nám v životě dějí věci, které nechceme a z nějakého "neznámého" důvodu se nám opakují a vracejí. Časová náročnost této procedury je 60-90 minut, dle potřeb klienta. Opakování většinou není nutné, nebo se dělá s odstupem měsíců.

4. Reflexní terapie lymfatického systému- je velmi šetrná metoda díky, které můžeme dělat lymfodranáž těla na nohou.

5. Reflexní terapie Duše- máte pocit, že se Vám neustále v různých podobách dějí věci/situace, které mají podobný charakter? Máte některé vzorce chování, které by jste chtěli změnit, nebo zjistit, proč se Vám dějí? Toto je metoda pro Vás. Tato procedura probíhá jako klasická reflexní terapie, kdy klient pohodlně leží, nebo sedí a terapeutka pracuje na nohách. 

Aromaterapie

 

 

 

Holistická  aromaterapeutická masáž celého  těla  je  výbornou  relaxační metodou.  Masážní oleje jsou míchány  z rostlinných a éterických olejů  přímo pro konkrétního klienta, dle  jeho potřeb. Jedná se o velice příjemnou  metodu, která  používá jemné  hmaty a tahy. Díky správnému oleji lze uklidňovat nebo stimulovat organismus. Více o aromaterapii je dostupné na http://aromaterapie.cz/asociace-ceskych-aromaterapeutu/o-aromaterapii/

Aromaterapie je  komplexní metoda, která v sobě skrývá -diagnostiku, návrh možné terapie, míchání individuálních prostředků a v neposlední řadě masáž. Při diagnostice potíží, užívám poznatků z tradiční čínské medicíny. Probíhá formou dotazníku, diagnostiky jazyka, při kterém sbírám informace na základě kterých navrhnu, co by mohlo být zlepšeno. Poté si klient vybere z navrhovaných olejů ty, které jsou pro něj vhodné. Namíchanou individuální směsí provedu masáž. Velká diagnostika se dělá před zahájením terapie. Časová náročnost je 2 hodiny z toho 1 až 1,5 hod diagnostika a 30 min masáž, při další terapii zabere diagnostika a zhodnocení změn 15 minut a zbytek času zastává masáž celého těla. Tato masáž není erotickou službou! I přes to Vás stejně dostane do stavu blaženosti.

Cena této terapie se skládá z  času terapeutky+ použitých olejů a nádob na ně dle ceníku. Nelze určit předem z důvodu různorodosti výběru olejů na míru klienta.

Nyní jsem v procesu dokončování studia, proto poskytuji tuto službu levněji, po dokončení studia a získání certifikátu budu poskytovat za plnou cenu.

Ambika©

Ambika je  celotělová  sestava je speciálně  upravená podle potřeb těhotných s ohledem na  rostoucí bříško  a nejčastější těhotenské  obtíže. Masáže  se provádí v leže, v sedě  nebo ve stoje. Jednotlivé  pozice se mohou  během masáže  střídat, dle potřeb masírované. Výběr olejů pro masáž i v jednotlivých trimestrech zohledňuje kontraindikace v těhotenství.

Aroma Baby masáž

je zjednodušená celotělová masáž kojence, vhodná již od prvních dnů po narození. Naučit se jí mohou všichni. Masérka je spíše v pozici mentorky, kdy předvádí jednotlivé hmaty na modelu a maminka se je učí na svém miminku. Procedura prohlubuje pouto mezi maminkou a miminkem, zklidňuje a zároveň posiluje jeho nervový systém a imunitu. Správně naučenou masáž, může každá maminka provádět denně při “rituálu” koupele.

Taping

(kineziologické tejpování, dále jen taping) je moderní technika využívající sportovní elastické pásky pomáhající odbourávat bolesti ve svalech a kloubech. Použití tejpů zlepšujeme tok krve a lymfatických tekutin, efektem je snížení otoků a krevních výronů. Zlepšují funkci svalů, kloubů a šlach. Urychlují hojení a regeneraci tkání. Dnešní sportovní svět se bez kineziotapingu již neobejde. Vyrovnává odchylky u nefyziologických držení a pohybech. Pomáhá slabým svalům tím, že je uvádí do normální polohy a poskytuje podporu svalům. Vzniká čím dál větší obliba u starších generací vzhledem k omezené hybnosti v důsledku vyššího věku nebo onemocnění. Tapingem lze docílit korekce nebo působyt preventivně. Efekt tapingu nastupuje velice rychle po aplikaci. Využívá se i mimo sporty jako součást terapie, např. taping akupunkturních bodů, v těhotenství, aj. Nyní jsem rozšířila své služby o taping v těhotenství, po porodu a dětí.

Ceník

Reflexní terapie/diagnostika 1 hod 750 Kč
Aromaterapeutická masáž/diagnostika 1 hod 800Kč

Aromaterapie- Příprava osobního oleje/přípravku

(+ použité oleje a nádoby na ně dle ceníku)

  50Kč

Ambika (Těhotenská a Baby masáž)

1 hod  700 Kč
Tejp 1cm 4 Kč
Samostatné Tejpování (není součást jiné služby) aplikace do 15 min 100 Kč

Tejp - celé balení (BB Tape)

5 m 250 Kč
Dojezd ke klientovi 1km 7 Kč

 

Své služby poskytuji v Olomouci a okolí - u Vás doma/zaměstnání. Při dojezdu k Vám neposkytuji masáž lávovými kameny.

Nabízím možnost čerpání zaměstnaneckých benefitů (reflexní terapie/taping) přímo na pracovišti. Je to výborný prostředek, díky kterému se může zvyšovat spokojenost, motivace a výkon zaměstanců.

Akceptuji benefiční poukazy: Benefit Plus, Edenred a Sodexo.

Storno minimálně 24 hod předem. Pokud se neodhlásíte bude Vám naúčtována ½  ceny z objednané služby.

Buďte ohleduplní k ostatním a odhalte se hned, když zjistíte, že se nemůžete na objednaný termín dostavit. Díky včasnému odhlášení dostane možnost absolvovat mé služby někdo jiný a tím zkrátíte objednací doby.